Горан Самарџиев ќе го отвори годинешното издание на Алшар 2018

Поранешниот капитен на кошаркарскиот клуб Фени Индустри, осум кратниот освојувач на македонското кошаркарско првенство и човекот кој седум пати го освои националниот куп, живата кошаркарска легенда на македонската кошарка, Горан …

Горан Самарџиев ќе го отвори годинешното издание на Алшар 2018 Прочитај повеќе

Интервју со Тиквешки точакџии: Спремни сме за третата Алшар авантура

Кавадарци и Македонија воопшто, се подготвени за третото издание на најголемиот македонски аутдор фестивал, „Алшар – Допри го сонцето, откриј ја тајната за постанокот на светот“, кој овој викенд ќе …

Интервју со Тиквешки точакџии: Спремни сме за третата Алшар авантура Прочитај повеќе