Роналдо е како португалското вино

Репрезентацијата на Португалија по победата над Мароко (1-0) со една нога е во осминафиналето, а тренерот Фернандо Сантош е задоволен од играта и од изданието на Кристијано Роналдо кој со …

Роналдо е како португалското вино Прочитај повеќе