Марадона: Да, беше бело, но вино

Диего Марадона имаше свое шоу на трибините на натпреварот помеѓу Аргентина и Нигерија, по кое целиот свет го обвини славниот фудбалер дека сеуште е зависен од друга. Фудбалскиот бог заврши …

Марадона: Да, беше бело, но вино Прочитај повеќе