Кавадарци беше домаќин на фантастичен Тиквешки гроздобер

Три дена исполнети со многу настани, музика, забава, спорт и култура, залиени со многу вино, одлична оргнизација и рекорден број на гости го одбележаа годинашното издание на манифестацијата „Тиквешки гроздобер“. …

Кавадарци беше домаќин на фантастичен Тиквешки гроздобер Прочитај повеќе

Промовирана книгата „Буке“ на Душко Стефанов

Бран од емоции, солзи, прегратки, насмевки со сила на цунами донесе промоцијата на третата книга на Душко Стефанов, збирката на вински мисли и мудрости „Буке“, со која во петокот, 7ми …

Промовирана книгата „Буке“ на Душко Стефанов Прочитај повеќе