Од среда до сабота, ново издание на „Вино фест“ на паркингот пред Веро центар

Гитарскиот виртуоз Влатко Стефановски, мистичните „Фолтин“, етно-составот „Љубојна“, џез гитаристот Тони Китановски и Черкези оркестар, се само дел од звучните имиња кои ќе го збогатат музичкиот дел на годинешната манифестација …

Од среда до сабота, ново издание на „Вино фест“ на паркингот пред Веро центар Прочитај повеќе