Vinotika.mk и „Апидо Фарм“ Ви подаруваат две влезници за концертот на Оливер Драгоевиќ и Џибони

Има ли поубав начин да го прославите својот роденден од тоа да направите некого среќен. Или двајца. На денот на првиот роденден на www.vinotika.mk заедно со нашиот партнер, аптека „Апидо …

Vinotika.mk и „Апидо Фарм“ Ви подаруваат две влезници за концертот на Оливер Драгоевиќ и Џибони Прочитај повеќе

Пробајте ослиќ во бел сос од вино

Состојки: Ослиќ(1 Килограм) Комплет зеленчук за супа Целер(1 корен ) Лук(3 Чешниња) Кромид(1 Главица) Бибер(неколку зрна ) Оцет(1 Супена лажица) Ловоров лист(1 ) Вода(1 Чаша) Бело вино(1 Чаша) Брашно Масло …

Пробајте ослиќ во бел сос од вино Прочитај повеќе