Манекенките се сложни: Чаша вино е најдобар моден додаток

Познатите манекенки и најдобри пријателки, Бела Хадид и Кендал Џенер, се појавија во складни облеки. За YouTube коктел забавата која беше одржана во склоп на модната недела во Париз, и …

Манекенките се сложни: Чаша вино е најдобар моден додаток Прочитај повеќе

Од 19 до 21 октомври, фестивал на пита и вино во Велес

Општина Велес и оваа година традиционално од 19 до 21 октомври ќе ја организира манифестацијатa „Фестивал на велешка пита и вино“. За разлика од изминатите неколку години кога беше пред …

Од 19 до 21 октомври, фестивал на пита и вино во Велес Прочитај повеќе

Црвеното „Барово“ му донесе злато на „Тиквеш“ од Austria Wine Challenge

Винарската визба Тиквеш и Домен Лепово се закитија со уште еден златен и два сребрени медали на годинешното јубилеjно петнаесетто издание на светски реномираниот вински натпревар во Австрија – Austria …

Црвеното „Барово“ му донесе злато на „Тиквеш“ од Austria Wine Challenge Прочитај повеќе

Варено вино со мед и џин е хитот за оваа есен

Првите вистински есенски денови и наглиот пад на температурите се причина повеќе да ја отворите годинешната сезона на греано вино. Иако во минатото Ви „сервиравме“ повеќе рецепти за вкусно греано …

Варено вино со мед и џин е хитот за оваа есен Прочитај повеќе

Андреј го обра грозјето

Андреј од ДНК е во голема трилема, дали да прави вино, ракија или двете? Својата трилема Андреј ја сподели со своите следбеници на социјалните мрежи откако објави фотографија по успешно …

Андреј го обра грозјето Прочитај повеќе