Овој викенд пригответе ќофтиња во сос од вино

За вистинските гурмани ова е вистински избор за викенд ручек. Потребно е: за ќофтенцата: 500 гр мешано мелено месо 1 помала главица кромид 50 гр маслинки 1 јајце 5 лажици …

Овој викенд пригответе ќофтиња во сос од вино Прочитај повеќе