13 Годишниот Тодор Златев е единствен кавадарчанец на кошаркарскиот камп „Заедно до М16“

Тринаесет годишниот Тодор Златев кој е една од најголемите надежи на кавадаречката кошарка ќе биде дел од проектот „Заедно до М16“ кој е во организација на Македонската кошаркарска федерација во …

13 Годишниот Тодор Златев е единствен кавадарчанец на кошаркарскиот камп „Заедно до М16“ Прочитај повеќе

Во недела, трето издание на езерската винска регата

По успешното издание на Тиквешката винска регата, во недела, 21 август, во организација на здружението „Винотек“, на Тиквешкото езеро ќе се оддржи веќе традиционалното третото издание на езерската винска регата. …

Во недела, трето издание на езерската винска регата Прочитај повеќе

Француски парадокс – Зошто треба да пиете црно вино?

Постои ли поголемо уживање од чаша црно вино полна со сладок мирис, силен вкус и убава темно црвена боја? Имаме добри вести за оние кои го обожаваат овој пијалок – …

Француски парадокс – Зошто треба да пиете црно вино? Прочитај повеќе

За секоја храна има посебно вино

Луѓето на кои им е сеедно какво вино пијат со одредена храна, не се некои големи љубители на вино. Вистинските познавачи и луѓето кои го сакаат виното знаат како да …

За секоја храна има посебно вино Прочитај повеќе