Горан Самарџиев прв асистент на Малинков. Познат дел од ростерот на Фени

Капитенот на Фени Индустри, Горан Самарџиев ја заврши играчката кариера, и од оваа сезона ќе биде прв асистент на Љупчо Малинков. Дополнително, популарниот „Шуш“ ќе ја врши и функцијата координатор …

Горан Самарџиев прв асистент на Малинков. Познат дел од ростерот на Фени Прочитај повеќе

Фламенко, вино, страст и романтика – запознајте ја Севиља

Ако Европа престанува таму каде што почнува Андалузија, тогаш Шпанија почнува таму каде што е Севиља. Тоа може да се каже и со следните зборови – Мадрид е премногу класичен, …

Фламенко, вино, страст и романтика – запознајте ја Севиља Прочитај повеќе