Чоколадна торта со црвено вино

Потребни состојки за тортата: 1/2 шолја за кафе сенаменско брашно 3/4 шолја за кафе незасладен какао прав 1 лажичка сода бикарбона 1/2 лажичка сол 1 шолја за кафе несолен путер, …

Чоколадна торта со црвено вино Прочитај повеќе

Осумте најпознати вина на светот

Иако секоја топ листа е тема на дискусија, затоа што работите пред се поради влијанието на маркетингот се менуваат од ден во ден, сепак, истражувањата велат дека ова се осумте …

Осумте најпознати вина на светот Прочитај повеќе