Пробајте ароматичен пунч од црвено вино со портокал

Во мала касерола ја налеваме водата да зоврие. Тука ги додаваме циметот, анисот и зрната кардамом. Потоа го додаваме ќесето за чај од хибискус. Го поклопуваме садот и го оставаме …

Пробајте ароматичен пунч од црвено вино со портокал Прочитај повеќе